Arvan, et

Filtreeri postitusi

Rõõmusta südamest

Südamlik rõõmustamine algab hommikutest, mil iseendid esimesena väärtustame , endale oluliste inimestele aega pühendame ning iseendale meeldivaid ja rõõmutoovaid tegevusi teha lubame. Jaa-jaa, just - ise lubame. Sest tihti seame piirid iseendale just meie ise, ilma , et keegi seda meilt nõuaks - suur kohusetunne aga pikapeale põletab läbi nii südamed kui tuimestab meeled. Ei suuda enam naerda ning südames on pisted... Aprillikuus on ikka peetud nalja-, naeru- ja rõõmupühi. Aprillis pöörame suuremat tähelepanu ka südametervisele. Need kaks,  rõõmustamise oskus ja südametervis mängivad olulist rolli nii vaimses kui füüsilises tasakaalus. Kuidas siis praegusel sõjast mõjutatud ajal leida rõõmu, et hoida südant tervena? Annan Sulle kolm soovitust, kuidas südamlikult rõõmustada, samal ajal olla kaastundlik, aga mitte teisi toetades iseend unustada ja janusse jätta e. läbipõleda.
Loe lisaks

Üks siiras ja elutervelt isekas inimene

Kui LinkedINIi Personalijuhtide gruppi algataja Helo Tamme küsis minu tutvustust, pidin taaskord selgeks mõtlema, kes ma niisugune olen, ja kuidas ma siiani jõudsin. Ja mida ma oma elus korda saata tahan. Siin sündiski see pisike mõttearendus, mis ehk isegi sobib minu kui inimese kirjeldamiseks. Pikkade, kiirete lausetega, millega tahan kõik ja palju ja kohe ära öelda.... Aitäh, kui viitsid lugeda!
Loe lisaks

Üks lihtne viis, kuidas organisatsioonis vaimset tervist toetada

Inimese töö ja eraelu on praegu väga põimunud ja seetõttu tuleb ka tööandjatel vaimsele tervisele rohkem tähelepanu pöörata. Pinge on suur nii tippjuhtidel, personalijuhtidel kui ka eesliinitöötajatel. Meie vaimne tervis algab meie endi igapäevastest harjumustest ja suuresti saame seda ise mõjutada. Kõik vanad tõed – magage piisavalt, toituge regulaarselt ja tervislikult, liikuge igapäevaselt – töötavad vaid siis, kui neid selgelt teadvustame. Seega tuleb panustada tugevalt teadlikkuse suurendamisse. Kaasake oma inimesed vaimset tervist väärtustava töökultuuri loomisesse. Annan selleks täna ühe lihtsa soovituse.
Loe lisaks

Ise endaga olemine

Miks ma räägin oma kodulehel rõõmsalt, et mul on tark ja isekas meel? Igalühel meist on vaja olla natuke isekas - selles mõttes, et ei tohi sellles suures sagivas maailmas ja järjest suurenevaid teiste ootusi täites unustada ISEEND. Lihtsad sammud iseenda võimestamiseks ja taastuvaks puhkuseks on tööpäeva sees  on lühikesed mõttepausid. 5-15 minutit keskendumist iseendale ja mõteteta puhkamist. Ehk kui osata olla vahel natuke "mõtetu" on töövõime parem ja loovus laes ning enesetunne hea!
Mõtlen selle all teadlikuks saamist iseendast, oma võimetest, vajadustest, sellest mis rõõmu teeb ja sellest mida on vaja juurde õppida. Mis on minu tugevused ja milles vajan abi. Sest kui Sa üldse isekas ei ole, dikteerib Sinu ümbruskond - kolleegid, pere, ühiskond, aasta ja kellaaeg seda, mida ja millal oma elus teed. Kui isennast tundma õpid ja oskad kasutada oma tugevusi parimal viisil ka teiste heaks. Seejuures iseenda huve mitte tahaplaanile lükates
Loe lisaks

Kui mõtted võtavad võimust ja nende lõputu vool viib endaga kaasa. Õpi neid peatama- lihtsalt.

Päeval töökohal sagib peas tuhat mõtet ja sada tööülesannet on ees, mis ootavad tegemist. Kuidas need järjekorda seada ja lõpuks ometi keskenduda? Nii palju on vaja tähelepanu all hoida, kuidas ma kõike jõuan? Miks mina ei saa õhtul rahulikult magama jääda ja mõtted aina ajavad teineteist taga... Aju töötab täistuuridel ja nii ei tule ka õhtul und. Muudkui planeerin ja kerin aega: edasi - mida on vaja teha ja tagasi - mida tegin, et ikka veel niipalju tegemata on? Kas Sina aeg-ajalt kahtled, et äkki sean endale liiga kõrgeid nõudmisi? Äkki arvan ekslikult, et ilma minuta ja minu kohaloluta jääb maailm seisma, keegi ei oska enam midagi ja minu pärast ei leita lahendusi - sest mind pole seal?  Vastus võib olla selles, et me ei lase oma mõtetel üldse puhata. Tööpäeva sees ja peale tööpäeva - keegi peale iseenda ei saa  neid mõtteid peatada. Aga hea uudis on see, et  ise saab ja selleks on tehnikad ning nende tehnikate õpetamine on see milles mina saan pisut oma teadmist, mis on tulenud läbi iseneda kogemise, jagada. 
Loe lisaks

Arhiiv